O mně

 

     Jmenuji se Jan Kolman a jsem profesionální instruktor sebeobrany a kondiční trenér. Aktuálně pomáhám při cestě za kvalitnějším životem svým klientům v Mladé Boleslavi a okolí. Kolem sportu se pohybuji prakticky celý život, ale to největší získávání zkušeností (nejen těch sportovních, ale i životních) začalo na přelomu roku 2001, kdy jsem při cestě z hokejového tréninku domů narazil na tři výtržníky, kteří se nechtěli zrovna moc kamarádit. Byl jsem napaden, okraden a mé sebevědomí bylo na bodu mrazu. A tady to vše začalo…
 
     Rozhodl jsem se udělat něco pro své bezpečí a zbavit se strachu. Začal jsem navštěvovat tréninky thajského boxu, kde jsem rostl jak po fyzické, tak psychické stránce. V souvislosti s bojovými sporty jsem se po čase dostal k pracovním příležitostem jako ostraha barů, diskoték a veřejně známých osob. Později jsem na sebe oblékl uniformu s úmyslem být svými zkušenostmi ku prospěchu bezpečnosti občanů. Toto povolání mi otevřelo oči a dokázalo pochopit rozdíl mezi bojovými sporty a realitou násilí, z čehož těžím dodnes.
 
     Vystudoval jsem vysokou školu v oboru sportovní a kondiční specialista, kde jsem získal potřebné kvalifikace k tomu, abych mohl trénovat klienty. Od roku 2010 jsem působil převážně jako instruktor skupinových lekcí (TRX, Tabata, Slimbox a kruhové tréninky) a později jako certifikovaný instruktor sebeobrany pod vlastní značkou Sebeobrana JK. Nyní pomáhám svým klientům být fit a v bezpečí unikátní kombinací funkčního tréninku a reálné sebeobrany. Zároveň pořádám pro firmy teambuildingové akce, kde si zaměstnanci mohou vyzkoušet sebeobranu zážitkovou formou a také školím zaměstnance různých institucí, kde styk s veřejností a možnost vzniku krizové situace je na denním pořádku.
 
Chcete si zvýšit kondici a sebevědomí? Chcete proškolit Váš personál a mít tak kvalitní zaměstnance, kteří dobře a profesionálně reprezentují Vaši firmu? Nebo se chcete jen bavit a přitom se naučit něco nového??? Tak mi napište…. 

 

 

Moje motto: „Být připravený, ne překvapený…“

 

KVALIFIKACE

  • Instruktor sebeobrany – Czech Combat Academy (akreditace MŠMT a IES London)
  • Instruktor kondiční a bojové přípravy s použitím teleskopického obušku – Czech Combat Academy
  • Instruktor fitcentra – Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA
  • Sportovní a kondiční specialista – Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA
  • Manažer sportu – Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA
  • Sportovní instruktor dětí a mládeže – Institut sportovního vzdělávání