Malý report z teambuildingu modelek

     V sobotu 1. 6. 2019 jsme realizovali teambuilding pro modelingovou agenturu Beauty Curves Models na Chotilsku v TEPfactoru. Pro nás to byla nová zkušenost, protože modelky jsme mezi naší klientelou ještě nikdy neměli. Samozřejmě nás po cestě s Petrem (figurantem) napadlo, jak se na nás budou holky tvářit, až je vystavíme ne úplně komfortním situacím… Přeci jen sebeobrana může občas trochu bolet a modřinám se holt člověk málokdy vyhne. 

     OK, jsme tady…. TEPfactor jsme našli. Kam teď? Najednou jsme zaregistrovali nějaký pohyb u bočního vchodu. No, přehlédnout to nešlo. Pohybovaly se tam dvě holčiny na podpatcích a pouze ve spodním prádle v doprovodu paní fotografky. Aaaaaa… tak jsme správně ! V zápětí jsme potkali i Veroniku R., s kterou jsme jednali před realizací a ta nás nasměrovala do haly, kde se to vše za pár okamžiků spustí. Po cestě do haly jsme narazili ještě na pár holčin na podpatkách s hezky učesanými vlasy…. proběhla nám hlavou myšlenka, jak se asi budou tvářit, až je trochu pocucháme . Než se všude dofotilo, tak jsme s Petrem měli ještě pár minut na přípravy a čekání jsme si zkrátili nácvikem modelingové chůze… no… o tom se vlastně radši nechci bavit . To je tak, když nás někam pustí… Malej a velkej s hubou od ucha k uchu… Hele, Kolmič… neměli bychom se tvářit trochu drsnějc, když jsme tady se sebebranou??? … Ani náhodou, protože sranda musí být a protože nás to takhle prostě baví!!!
     Už jdou…. ze začátku, dle mého názoru, trochu nejisté. Podepsání revezů, krátké vzájemné představení a jdeme na to!!! Rozcvička a základní průprava v úderech a kopech. Holky super…. během bušení do lap nám bylo jasné, že není modelka jako modelka a že nás modřiny určitě neminou. Holky rozhodně nebyly z cukru, dokonce i zakřičet jsem si na ně mohl. OK… máme projeté údery a kopy a přichází čas na mazlení (pracovní název pro vyprošťování z různých úchopů). Proč mazlení??? Protože chvilku trvá, než holky ztratí ostych a než pochopí, že k tomu, abysme povolili například úchop kolem pasu, musí být opravdu nekompromisní. Deseti vteřinové mrskání v našich náručích se razantně začíná zkracovat a kolikrát už tím rozkrokem utíkám ještě trochu dřív než je technika dokonale zakončena. Některým modelkám již z očí koukají krvelačné bestie, které se vyloženě těší na to, až nás seřežou… viď Baru ??? Projeli jsme několik základních situací, které mohou na ulici reálně hrozit. Nicméně to vše jen s pár funkčními technikami, protože sebeobrana musí být jednoduchá, aby si mozek dokázal v případě krizové situace poradit a netápal po něčem složitém!
Po pouze jsme se dostávali do finále… pojď, začínáš! Ehm? Co? Já? … jo TY! Sem si stoupni a zavři oči (aby nevěděla co a odkud příjde)…  Nechali jsme pár kol modelových situací na rozkoukání a pak jsme přitvrdili. Samozřejmě s ohledem na zdraví všech zúčastněných. Cílem akce bylo se pobavit a vyzkoušet si něco nového. Holky nás v modelovkách přesvědčily, že naše obavy z toho, že jsou hezky načesané, namalované a na vysokých podpatcích vůbec nic neznamená! Každá žena má právo na to se umět bránit. Na to, že holky neměly žádné zkušenosti se sebeobranou, tak se k tomu postavily úplně úžasně a doufám, že je to s námi bavilo minimálně tak, jako nás s nimi!
     Samozřejmě jsme nakousli i pár rad ohledně bezpečného chování. Protože civilní sebeobrana by měla být hlavně ústupová. Neučíme to, jak zabít člověka holýma rukama. Učíme věci, které mohou reálně fungovat. Takže holky… jen pro zopakování …. PREVENCE, KOMUNIKACE, PEPŘOVÉ SPREJE, IMPROVIZOVANÉ ZBRANĚ a pokud není jiné možnosti, tak HOLÉ RUCE.
     Nikdo se nezranil a my jsme s Petrem mohli jet v klidu domů. Nicméně v tom přišel dotaz… Kluci, nechcete si s námi zahrát tu českou pevnost Boyard v TEPfactoru když už jste tady? No a vlastně proč ne? Jen do dneška nechápu, proč si nás dva adoptoval team s názvem ŠTĚTKY ? Každopádně náš team byl skvělý! Měli jsme to o fous, ale nakonec jsme zvítězili. Tahle atrakce v TEPfactoru stojí za vyzkoušení. Je to mazec! Dohráli jsme kolem půl 11 večer …. uff… tak tedy jedeme domů! Heeey kluci… je tam 9 kg kejty, pojďte nám s ní pomoct. No a vzhledem k tomu, že už jsme se za několik hodin prolézání na překážkách všeho typu taky tak trošku ,,otrkali,, tak už nebylo třeba nás nějak dlouho přemlouvat . Dobré jídlo ve společnosti tolika žen… krásných žen… to by odmítl jen hlupák. No ne?

     Tímto chci poděkovat modelkám a celému teamu Beauty Curves Models, že nás pozvali, že to s námi zvládli se ctí a že nás dokázali vystát takovou dobu v jejich přítomnosti, v jednom objektu a kolikrát i na místech kolem 1 metru čtverečního.

Děkujeme za zážitek a přejeme, aby jste techniky vyučované nemuseli nikdy použít!!!

Honza 
Hlavní instruktor Sebeobrana JK